Posted by Danielsen Videregående Skole on 19. desember 2019 in Glimt 2019/2020
Fem av elevene våre har kvalifisert seg til andre runde i Abelkonkurransen!
Det vil si at de er blant de 10% beste i matematikk i Norge. Elias E. Baird (nummer fire f.v.) kom på utrolige 11. plass nasjonalt i fjor, og er allerede en erfaren deltaker i matematikkkonkurransen. I år konkurrerer han sammen med (f. v.) David Nesje (Vg1), Jonathan Solheim (Vg3), Hans S. Hopen (Vg3) og Kristian Njaastad (Vg2).
Alle fem tok matematikkfaget 1T, som er på VGS-nivå, allerede på ungdomsskolen. De fleste tok 1T-faget her hos oss. Dette gjorde at de hadde et forsprang i matematikkfaget når de starter på videregående.
Nå trener de til neste runde i Abelkonkurransen, som finner stede i midten av januar. Matematikklærer Torsten Menzoni har selv deltatt hele tre ganger i Abelkonkurransen!
Vi heier på David, Jonatan, Hans Kristian, Elias og Kristian!